Home
hoeden en kapsels of tatoeages

“Ik denk op drie manieren na over beslissingen: hoeden, kapsels en tatoeages.

De meeste beslissingen zijn als hoeden. Probeer er ééntje en als het je niet bevalt, leg je hem terug en probeer je een andere. De kosten van een ‘fout’ zijn laag, dus handel snel en probeer een aantal hoeden.

Sommige beslissingen zijn als kapsels. Je kunt een slechte misschien herstellen, maar dat gaat niet snel en je kunt je een tijdje een dwaas voelen. Dat gezegd hebbende, wees niet bang of terughoudend voor een slecht kapsel. Iets nieuws proberen is meestal een risico dat de moeite waard is om te nemen. Als het niet lukt, ben jij volgend jaar rond deze tijd al verder en dat geldt ook voor alle anderen.

Een paar beslissingen zijn als tatoeages. Als je ze eenmaal hebt gemaakt, moet je ermee leven. Sommige fouten zijn onomkeerbaar. Misschien ga je even verder, maar dan kijk je in de spiegel en wordt je opnieuw aan die keuze herinnerd. Zelfs jaren later laat de beslissing sporen achter. Als je te maken hebt met een onomkeerbare keuze, handel dan langzaam en denk goed na.”

Inspirerende vondst van James Clear die op zijn beurt weer geïnspireerd was door Tim Ferris om tot dit stuk te komen.

 

Wekelijkse dosis inspiratie

Iedere vrijdag een mail met de inspiratie van de afgelopen week?

Schrijf je in en je ontvangt komende vrijdag je eerste weekoverzicht!

Dank voor je aanmelding. Je ontvangt zo een mail met het verzoek om je email adres te bevestigen.